Google
Úvod
Hogwarts
-- Zaměstnanci
Ministry of Magic
Diagon Alley
Quidditch
Kouzla
Magical Creatures
Death Eaters
Guestbook
Koleje
Gryffindor
Ravenclaw
Hufflepuff
Slytherin
Knihy
Kniha 1
Kniha 2
Kniha 3
Kniha 4
Kniha 5
Kniha 6
Kniha 7
"Kniha 8"
Postavy
Studenti
Granger Hermione
Potter Harry
Weasley Ronald
Lord Voldemort
Bellatrix Lestrange
Filmy
Fantastic Beasts and Where to Find Them
HP:Philosopher´s Stone
HP:Chamber of Secrets
HP:Prisoner of Azkaban
HP:Goblet of Fire
HP:Order of the Phoenix
HP:Half-Blood Prince
HP:Deathly Hallows 1
HP:Deathly Hallows 2
Herci
Emma Watson
Hry
HP: Half-Blood Prince
Flash Games
The Knightbus
The Whomping Willow
Coloring game
Snape potion mastermind
Lego HP maze
Moody´s magical eye
Odkazy
JKRowling.com
PotterMore.com
HarryPotter.com
MUGGLENET


Přidat k oblíbeným


Angrenost

FANTASYCZ.NET


Harry Potter and the Half-Blood Prince for WiiHarry Potter a Princ dvojí krve pro WiiUPOZORNĚNÍ: Tento článek se zabývá verzí pro Wii, ačkoliv verze na ostatní herní platformy jsou podobné, v detaielch se mohou lišit!


Úvod:
Harry Potter a Princ dvojí krve je zatím poslední ( podzim 2009) z řady her od EA, které pracují s filmovou licencí. Filmová licence s sebou přínáší pro i proti. Například přizpůsobení vzhledu postav skutečným hercům a namluvení některých z nich jejich filmovými představiteli (například Ron Weasley - Rupert Grint). Stejně je tomu s věrností vzhledu lokací.
Oproti tomu, pokud jste doufali, že některá z vašich oblbíbených scén z knihy, která se do filmu nevešla, se ve hře objeví, tak na to rychle zapoměňte.

Samotná hra pro Vás jako Harryho začíná příchodem k Weasleyovým. Při krátkém pobytě v jejich domě se seznámíte se základním ovládáním, které se Vám brzy dostane pod kůži. Především díky jedinečnému způsobu ovládání konzole Wii budete mít pocit, že skutečné mácháte kouzelnou hůlkou (Zatímco Vaše okolí bude mít pocit, že se snažíte velmi neobratně zabít mouchu :o) ).

Příběh hry se soustředí na klíčové momenty z filmu a doplňuje je o scény nutné ke zpestření a zvýšení hratlenosti ( Například různá setkání s Crabbem a Goylem, které nejednou končí kouzelnickým soubojem) Pokud se budete držet striktně dějové linie, překvapí Vás jak je hra krátká.

Vzhůru do oblak !
Jednou z prvních čiností, se kteoru se seznámíte již u Weasleyových a na kterou se jistě téměř nejvíc těšíte je létání na košteti. Předzvěst Famfrpálu! A nutno dodat, že se jedná zřejmě o největší zklamání hry. Zatímco tréninkový let nad okolím Doupěte je velmi příjemný a zábávný. Zjištění, že i Famfrpálový zápas se pro vás omezuje pouze na prolétávání hvězd v časovém limitu, s omezenou možností řídít směr letu. nadšení vyprchá. Největší zábavou se tak stane pošťuchování a narážení do soupeře, či spoluhráčů při tréninku.


Quidditch (Famfrpál) se bohužel v herním zpracovíní HP:HBP příliš nevyvedl. Vypadá skvěle, ale brzy začne nudit...


Kam kráčíš ?
Velkou část jerního času strávíte přesunem z bodu A do bodu B. Nebo jen tak bloumáním při hledání erbů. A jelikož hrad i přilehlé okolí je poměrně rozléhlé (jedná se zatím o největší herní model Bradavic) , jistě uvítáte pomoc! S tou příchází Skoro bezhlavý Nick, který Vás vždy ochotně zavede nejkratší cestou k Vašemu cíli a po cestě Vás mezi řečí upozorní i na erby, za což mu patří další dík! mluvíme li o nejkratší cestě, ta zpravidla vede přes velké schodište do některého z obrazů. Obrazy sou pro Vás totiž důležitými body. Hlídají zkratky do různých částí hradu a díky nim je cestování mnohem rychlejší. Pro průchod však vyžadují heslo a ty se dozvíte postupně. Stejně jako se Vám postupně otvírá celý hrad a jeho okolí.Sir Nicholas de Mimsy-Porpington aneb Skoro bezhlavý Nick Vám vždy rád pomůže najít ztracený směr.
Wingardium Leviosa! A další erb Bradavic (Hogwarts crest) je v kapse.


Soubojový klub aneb raz, dva, tří... EXPELLIARMUS !!
Velmi brzy po příchodu do Bradavic se dovídáte, že v rámci zlepšení připravenosti studentů na nebezpečí byli ustanoveny soubojové kluby na každé koleji. Jako první se Vám přirozeně otevře možnost účastnti se soubojů v rámci Gryffindoru (Nebelvíru). Zde se také naučíte naprosté základy soubojů a první dvě kouzla Stupefy (mdloby na tebe) a Expelliarmus. V rámci každého soubojového klubu můžete vyzvat několik držitelů titulů (Junior Champion, Senior Champion..) se vzrůstající obtížností. Až se propracujete k titulu šampiona dané koleje (House Champion). A souboje sou právě to, co Vás bude bavit zřejmě nejvíce! Díky skvělému ovládání, dobrému provedení a poměrně slušné úrovni inteligence nepřátel (Obzvlášte Smrtijedů, se kterými se utkáte v dějové linii) jsou souboje tím pravým kořením hry.

Stupefy! Protego! Expelliarmus! Stupefy! Stupefy!......


.... Občas je třeba i uhnout ! Ale hlavně......


... Stupefy! Stupefy! Stupefy!


Lektvary, síra a kouř
Velká pozornost je v 6. dílu věnována přípravě lektvarů. A je až neuvěřitelné, že i tato část hry je vskutku zábávná! Než se dostanete do ovládání může být trochu frustrující, ale až si osvojíte všechny pohyby s wii ovladačem a nunchakou , budete překvapení jak se zapotíte i u míchání lektvarů. Čas strávený přihazováním ingrediencí do kotlíku je klidným středem mezi zklamáním z Famfrpálu a úžasné zábavnosti kouzlenických duelů.

A co dál ??
Co nabízí hra po dohrání dějové linie ? Inu ne mnoho, ale něco přece. Můžete se snažit získat všechyn medaile za splnění různých úkolů (například být šampionem všech 4 kolejí, či vyhrát duel bez použití útočného kouzla). Můžete stále znovu a znovu vyzívat na souboj šampiony a zlepšovat se v umění souboje. Míchat různé lektvary v klubu lektvarů, zkoušet splnit všechyn výzvy v klubu létání a především najít všechny Erby! Erby jsou právě tím kolem čeho se bude hra točit po dokončení děje a splnění medailí! Některé jsou schovány vskutku zlomyslně a na jejich nalezení a získání budete potřebovat použít svůj důvtip i kouzelnický arzenál, ale stojí to za to. Za určitý počet získaných erbů totiž budete odměnení bonusem ! V podobě otevření nových herních možností. Nejčastějí se budou týkat nových prostředí a postav v módu souboje s druhým hráčem. Ano ! Správně, pokud máte 2 ovladače můžete svého kamaráda vyzvat na pravý kouzelnický duel! A až Vás někdo uvidí, ať už budete zběsile mávat ovladačem a křičet "Stupefy !" , nebo se překřížením rukou budete bránit soupeřově palbě pomocí kouzla "Protego!", či složitým gestem protivníka omráčite pomocí Petrificus totalus, uvidí jak vypadá zábava 21. století v kouzleníckém hávu. :o)

Závěrem lze tedy shrnout, že Harry Potter a Princ dvojí krve pro Wii je povedenou zábavou na několik desítke hodin, určenou především pro fanoušky. Velkým lákadlem jsou souboje (obzlváště ve dvou hráčích) a možnost jen tak se toulat obrovským a velmi pěkně zpracovaným prostředim Bradavického hradu a jeho okolí. Mínusem je pak především nudný famfrpál a krátký příběh.
Kouzla:

- Nebojová kouzla:

Wingardium Leviosa
Jednoduché, ale velmi užitečné kouzlo. Vyzvedne předmět do vzduchu a umožní Vám s ním téměř libovolně pohybovat. Při ukončení kouzla je možno levitující objekt buď vymrštit určeným směrem, či položit na zem v místě kde se právě vznáší.

Incendio
Umožní zapálit některé předměty. Použijete k odpálení ohňostrojů či k opálení rostlin, které zakrývají erby.

Reparo
Opraví věci porouchané a složí dohromady věci rozbité. Pokud napříkald rozbijete vélký erb, nepůjde sebrat dokud ho nesložíte do původního tvaru.

Depulso
Máchnutí hůlkou, které vypustí z zářících objektů malé erby.

Accio
Známé přivolávací kouzlo, zde funguje pouze na malé erby, pokud na ně ukážete hůlkou (kurzorem) tak je seberete.


- Bojová kouzla:

Stupefy - Mdloby na tebe
Omračující kouzlo, zatímco v knize většinou po zásáhu souboj končí, zde se jedná o hlavní útočné kouzlo a soupeř jich vydrží opravdu hodně než odpadne. Toto kouzlo má i silnější variantu, pokud jej necháte chvíli "nabíjet". Způsobuje pak větší "zranění" a soupeře povalí na zem.

Protego
Vytvoříte kolem sebe jakousí ochranou bariéru, která nepropustí soupeřova kouzla. Při správném načasování dokonce odrazíte jeho kouzlo zpět na něj. (Což ho jistě nepotěší :o) ). Zní to až moc skvěle a proto je zde háček. Bariéra funguje pouze na kouzlo Stupefy (Mdloby na tebe). Před silnějšími kouzly ( Expelliarmus, Levicorpus, Petrificus Totalus) Vás neochrání.

Expelliarmus
Čekáte snad, že tímto kouzlem ukradnete soupeři jeho hůlku ? Chyba! Kouzlem Expelliarmus ho "pouze" povalíte k zemi a to pěkných pár stop od místa kde původně stál. :o) Velkou výhodou je jeho rychlost. A schopnost projít soupeřovým štítem (Protego).

Petrificus Totalus
Zmrazí protivníka na místě. Takto omráčený soupeř je po dobu trvání účiinku kouzla imunní na jákakoliv jiná kouzla. Je však pomalu zraňován.

Levicorpus
Možná neuúčinějšího soubojové kouzlo. Zasažený protivník zůstane vyset ve vzduchu pověčen za nohy. Po dobu trvání je Vám tak vydán na milost, neboť narozdíl od Petrificus Totalus nená imunitu na další kouzla. Sílu othoto kouzla vyvažuje jeho pomalost...
Tipy a Triky:

Sbírejte mini-erby během hry, kdykoliv máte možnost. Vyhnete se tak zlouhavému sbírání mini-erbů (abyste složili všechny vleké erby) po dokončení příbehu. Nezapomeňte, že nestačí mini-erby jen vypudit ze zařícího předmětu na podlahu, ale je třeba je též sesbírat, tak že na ně ukážete kurzorem!

Vždy když se Vám zpřístupní nový soubojový klub, probojujte se hned až k titulu šampiona! Příběh Vám neuteče a získáte tím výhodu do další hry a duelů se Smrtijedy!

Když Vás "pozvou" do svého soubojového klubu i Zlijozelští, neváhejte a jděte tam co nejdřív! Naučíte se tam jedno z nejlepších kouzel, Petrificus Totalus! Není nic pak lepšího, než si ho vyzkoušet na Belatrix !

Když najdete erb v rámu na zdi, vždy je poblíž něco, co po něm můžete pomocí Wingardium Leviosa! hodit, aby vypadl na zem. Stačí se rozhlédnout.

Erby za mřížemi musíte nejdříve rozbít tím, že je upustíte, abyste je mohli přenést k sobě a pomocí kouzla Reparo! zase složit.

V souboji se naučte nepřátelským kouzlům uhýbat. A Protego správně časujte. Pokud se budete příliš dlouho bránit, soupeř použije silnější kouzla aby Vás dostal.

Pokud chete dosáhnout nejvyššího skóre v soubojovém klubu, nepoužívejte obyčejné Stupefy!. Ale pouze jeho nejsilnější variantu, či jiná (omračující) kouzla.

Překladový slovník pojmů:

Česko - Anglický

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše
Anglicko - Český

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše


Ve slovníku je již 251 pojmů !P.V.A.:
13. únor 2016

Lišta.cz: Registrací přes teno reklamní banner získáte 7.500 kreditů.This site is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.