Google
Úvod
Hogwarts
-- Zaměstnanci
Ministry of Magic
Diagon Alley
Quidditch
Kouzla
Magical Creatures
Death Eaters
Guestbook
Koleje
Gryffindor
Ravenclaw
Hufflepuff
Slytherin
Knihy
Kniha 1
Kniha 2
Kniha 3
Kniha 4
Kniha 5
Kniha 6
Kniha 7
"Kniha 8"
Postavy
Studenti
Granger Hermione
Potter Harry
Weasley Ronald
Lord Voldemort
Bellatrix Lestrange
Filmy
Fantastic Beasts and Where to Find Them
HP:Philosopher´s Stone
HP:Chamber of Secrets
HP:Prisoner of Azkaban
HP:Goblet of Fire
HP:Order of the Phoenix
HP:Half-Blood Prince
HP:Deathly Hallows 1
HP:Deathly Hallows 2
Herci
Emma Watson
Hry
HP: Half-Blood Prince
Flash Games
The Knightbus
The Whomping Willow
Coloring game
Snape potion mastermind
Lego HP maze
Moody´s magical eye
Odkazy
JKRowling.com
PotterMore.com
HarryPotter.com
MUGGLENET


Přidat k oblíbeným


Angrenost

FANTASYCZ.NET


Magical Creatures(Magičtí tvorové)V kouzelném světě Harryho Pottera existuje mnoho různých kouzelných tvorů. Popišme si ty nejdůležitější z nich.

1, Domácí skřítci

Domácí skřítci jsou otroky kouzelníků. Slouží hlavně u bohatých kouzelnických rodů, jako jsou Malfoyovi, Blackovi, Lestrangeovi, … za tuto službu nedostávají žádnou mzdu a jsou ve své "rodině" mnoho generací. Jsou to malí tvorové (60 - 90 cm), mají hubené nožičky a ruce, velké oči a hlavu.

Dobby
Dobby sloužil v rodině Malfoyových. Na začátku druhého dílu přišel za Harrym, aby ho varoval že byla znovuotevřena Tajemná komnata. Jeho kouzlo které zvedlo dort bylo ministerstvem svedeno na Harryho a ten byl málem vyloučen ze školy, také zabránil Harrymu vejít na nástupiště 9? tím že zablokoval vstup. Ve škole očaruje potlouk který Harryho pronásleduje. Na konci knihy a filmu vloží Harry do zničeného deníku Toma Raddlea ponožku, čímž Dobbyho osvobodí. Ve čtvrtém díle pomůže Dobby Harrymu získat žaberník, čímž mu pomůže splnit úkol v turnaji. V sedmém díle ho pošle Brumbálův bratr Aberforth a Dobby je zabit Bellatrix Lestrangeovou, která po něm vrhne svou dýku. Harry ho na důkaz lásky sám bez pomoci kouzel pohřbí nedaleko Lasturové chýše, kde bydlí Bill a Fleur.

Krátura
Malý a špinavý skřítek sloužící v rodině Blackových. Poprvé se objeví v pátém díle, kde se účastní úklidu domu rodu Blacků, který se přestavuje na sídlo Fénixova řádu. Po smrti Siriuse Blacka je jeho novým pánem Harry, ale toho nemá rád a je na něj zlí. Až potom co Harry odhalí tajemství viteálu a jeho spojitosti s Regulem Blackem stane se Krátura Harryho oddaným služebníkem. Na konci knihy se Krátura společně s ostatními domácími skřítky zúčastní bitvy o Bradavice a bojuje ve jménu právě Reguluje Blacka.

2, Mozkomorové

Mozkomorové jsou tvorové temnot. Živí se pozitivními myšlenkami a vzpomínkami. Jsou to postavy zahalené v černé kápi, které se vznáší i několik desítek metrů nad zemí. Zpod jejich kápě vycházejí slizké, jakoby rozkládající se ruce. Ve filmu jsou vysocí přes tři metry. Jsou to hlídači v Azkabanu a využívá je i Ministerstvo kouzel. Bojovat se s nimi dá. Například kouzelník může vyčarovat patronovo zaklínadlo nebo dokonce fyzického patrona.

3, Testrálové

Testrálové jsou velmi podivná stvoření. Jsou podobni koním. Ale nemají maso. Jejich kostra je rovnou potažena černou kůží, takže se každá jejich kost rýsuje a je snadno viditelná. Na hřbetě mají dvě jakoby netopýří křídla. Jsou to masožravci. Spatřit je může jen ten kouzelník, který viděl někoho umírat. V bradavicích se využívají jako tahouni kočárů, které dopravují studenty z nádraží na hrad. V pátém díle se Harry a spol pomocí testrálů dostanou na Odbor Záhad, kde proběhne bitva mezi Smrtijedy a Fénixovým řádem. Žíně testrálů se využívají jako magická substance do kouzelnických hůlek.

4, Rarachové

Rarachové jsou malí a nezbední tvorečkové. Nemají křídla, přesto se umí vznášet. Dorozumívají se pištěním, které se nemůže žádný člověk naučit, ani ho napodobit. Nejčastěji se vyskytují v Cornwallu v Anglii. Vyskytují se ve druhém díle, kde je při obraně proti černé magii vypustí z klece prof. Zlatoslav Lockhart. Rarachové mu seberou hůlku a kouzlí s ní. Lockhart uteče a nakonec je musí zneškodnit Trio.

5, Trpaslenky

Trpaslenky jsou malé, chlupaté kuličky které mohou mít různé barvy. Jejich tělo je podobné myšímu, ale nemá ocásek. Dokáže levitovat, ale jen několik málo cm nad zemí. Ve svém obchodě je prodává Fred a George.

6, Nagini

Nagini je Voldemortův had, kterého podobně jako Smrtijedy vysílá na různé mise. Může být přeměněn na člověka, ale ten potom neumí mluvit lidským jazykem. V sedmém díle zabije Severuse Snapea. Voldemort udělá z Nagini jeden ze svých viteálu a tak musí být i on zničen. Zabije ho Neville Longbottom při bitvě o Bradavice, když mu mečem Godricka Nebelvíra utne hlavu.Zpracoval: Riwies
Překladový slovník pojmů:

Česko - Anglický

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše
Anglicko - Český

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše


Ve slovníku je již 251 pojmů !P.V.A.:
13. únor 2016

Lišta.cz: Registrací přes teno reklamní banner získáte 7.500 kreditů.This site is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.