Google
Úvod
Hogwarts
-- Zaměstnanci
Ministry of Magic
Diagon Alley
Quidditch
Kouzla
Magical Creatures
Death Eaters
Guestbook
Koleje
Gryffindor
Ravenclaw
Hufflepuff
Slytherin
Knihy
Kniha 1
Kniha 2
Kniha 3
Kniha 4
Kniha 5
Kniha 6
Kniha 7
"Kniha 8"
Postavy
Studenti
Granger Hermione
Potter Harry
Weasley Ronald
Lord Voldemort
Bellatrix Lestrange
Filmy
Fantastic Beasts and Where to Find Them
HP:Philosopher´s Stone
HP:Chamber of Secrets
HP:Prisoner of Azkaban
HP:Goblet of Fire
HP:Order of the Phoenix
HP:Half-Blood Prince
HP:Deathly Hallows 1
HP:Deathly Hallows 2
Herci
Emma Watson
Hry
HP: Half-Blood Prince
Flash Games
The Knightbus
The Whomping Willow
Coloring game
Snape potion mastermind
Lego HP maze
Moody´s magical eye
Odkazy
JKRowling.com
PotterMore.com
HarryPotter.com
MUGGLENET


Přidat k oblíbeným


Angrenost

FANTASYCZ.NET


Lord Voldemort


Lord Voldemort, pán zla, Tom Rojvol Raddle se narodil se jako syn mudly Toma Raddlea a čarodějnice Meropy Gruntové, která je přímým potomkem Salazara Zmijozela.

Tom R. Raddle se narodil 31. prosince 1926. Jeho otec opustil jeho matku ještě před jeho narozením. Meropa hned po porodu zemřela a tak zůstal Tom sám. Vyrůstal v sirotčinci, kde začal objevovat své magické schopnosti. V jeho jedenácti si pro něj přišel Albus Brumbál. Tom potom nastoupil na Bradavičkou školu. Zde se projevoval jako velice nadaný a stal se prefektem a primusem. Už tehdy se zabýval černou magií. Otevřel Tajemnou komnatu, což svedl na Rubeuse Hagrida.

V patnácti se vydal najít svého otce a poté ho zavraždil i se svými prarodiči. K činu se přiznal Morfin Gaunt, který pod kletbou Imperio věřil, že tento čin spáchal on. Za "vraždu" byl odsouzen a zemřel v Azkabanu. Po dokončení studia požádal o místo profesora v Bradavicích, ale žádost mu byla zamítnuta. Našel si práci v krámku u Borgina a Burkese. Brzy spáchal další vraždu, při níž si odnesl Zmijozelův medailon a Pohár Helgy z Mrzimoru. Poté se vydal do Albánie, kde hledal Diadém Roveny z Havraspáru. Po návratu do Anglie si již začal říkat Lord Voldemort a opět požádal, tehdy již Brumbála o místo profesora v Bradavicích. Opět však neuspěl.

Již během svého studia si našel několik oddaných následovníků, kterým se začalo říkat Smrtijedi. S jejich pomocí rychle ovládl celý kouzelnický svět a vzdorovala mu jen malá skupinka kouzelníků, známá jako Fénixův řád, které velel Brumbál. Byl to jediný kouzelník, kterého se kdy Voldemort bál. V roce 1980 se mu doneslo proroctví o příchodu kouzelníka, který bude schopen ho porazit. Vyložil si ho jako narození Harryho Pottera a pokusil se vyvraždit celou jejich rodinu. Po vraždě Lily a Jamese Potterových se ale kletba směřovaná proti Harrymu obrátila proti němu, který přežil jen díky viteálům.

"Příchod toho, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se blíží...narodí se těm, kteří se mu již třikrát postavili, na samotném sklonku sedmého měsíce roku... a Pán zla ho poznamená jako sobě rovného, on však bude mít moc, jakou Pán zla sám nezná... proto jeden z nich musí zemřít rukou druhého neboť ani jeden nemůže žít, jestliže druhý zůstává naživu... Ten, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se narodí, až sedmý měsíc bude umírat..."
Sibylla Trelawneyová, 1980

V roce 1991 se mu podařilo přesvědčit prof. Quirrella. Quirrell se neúspěšně pokusil získat kámen mudrců v Gringottově bance, poté se Voldemort rozhodl pro bližší dohlížení na svého "pomocníka" a sdílel tak s Quirrellem jedno tělo. Když byl Quirrell Harrym zastaven a zničen, Voldemort se vrátil zpět do svého úkrytu v Albánii. V roce 1992 se část jeho duše pokusila osamostatnit a pomocí deníku Toma Raddlea ovládla duši Giny Weaslleyové, která na příkaz otevřela Tajemnou komnatu. Steně jako tento pokus však Harry Potter překazil.

"Pán temnot se skrývá o samotě a bez přátel, opuštěn svými následovníky. Jeho služebník posledních dvanáct let strávil v řetězech. Dnes večer, ještě před půlnocí, se tento služebník osvobodí a vydá se spojit síly se svým Mistrem. Pán temnot za přispění svého služebníka znovu povstane, silnější a děsivější než kdy dřív. Dnes večer... před půlnocí... se služebník... vydá na cestu... aby se znovu připojil... ke svému Mistrovi... "
Sibylla Trelawneyová, 1994

Lord Voldemort se definitivně vrátil v roce 1994. Pomocí Petera Pettigrewa, který se nějakou dobu staral o jeho "tělo". Jeho moc se však rozrostla až v roce 1996 kdy prověřil Draca Malfoye vraždou Albuse Brumbála. Ten však díky Severusovi Snapeovi přesně věděl o co mu jde a tak svou smrt naplánoval tak, aby z toho Voldemort neměl žádný prospěch. Přesto se však Voldemort stal nejmocnějším kouzelníkem světa. V dalším roce Snape pomáhal Harrymu Potterovi, který zajistil zničení viteálů. V závěrečném souboji se ještě vysvětlí několik záhad. Například že Brumbála, který vlastnil Bezovou hůlku odzbrojil Malfoy a tak patřila jemu, ne Snapeovi, který tedy zemřel Voldemortovou rukou zbytečně. Několik minut před Voldemortovou smrtí ho celá jeho armáda opustila a tak zemřel zcela sám a naprosto bezbraný…

Schopnosti:

Dokázal mluvit s hady, díky svému předkovi Salazaru Zmijozelovi. Dále uměl létat a byl neprávoplatným majitelem Bezové hůlky. Byl tedy téměř nepřemožitelný.

Seznam viteálů:

Jeho deník, prsten jeho dědečka Gaunta, medailonek Salazara Zmijozela, diadém Roweny z Havraspáru, pohár Helgy z Mrzimoru, hada Naginiho a nakonec Harry Potter, kerý se jím stal hned po útoku na něj…

Zpracoval: Riwies
Překladový slovník pojmů:

Česko - Anglický

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše
Anglicko - Český

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše


Ve slovníku je již 251 pojmů !P.V.A.:
13. únor 2016

Lišta.cz: Registrací přes teno reklamní banner získáte 7.500 kreditů.This site is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.