Google
Úvod
Hogwarts
-- Zaměstnanci
Ministry of Magic
Diagon Alley
Quidditch
Kouzla
Magical Creatures
Death Eaters
Guestbook
Koleje
Gryffindor
Ravenclaw
Hufflepuff
Slytherin
Knihy
Kniha 1
Kniha 2
Kniha 3
Kniha 4
Kniha 5
Kniha 6
Kniha 7
"Kniha 8"
Postavy
Studenti
Granger Hermione
Potter Harry
Weasley Ronald
Lord Voldemort
Bellatrix Lestrange
Filmy
Fantastic Beasts and Where to Find Them
HP:Philosopher´s Stone
HP:Chamber of Secrets
HP:Prisoner of Azkaban
HP:Goblet of Fire
HP:Order of the Phoenix
HP:Half-Blood Prince
HP:Deathly Hallows 1
HP:Deathly Hallows 2
Herci
Emma Watson
Hry
HP: Half-Blood Prince
Flash Games
The Knightbus
The Whomping Willow
Coloring game
Snape potion mastermind
Lego HP maze
Moody´s magical eye
Odkazy
JKRowling.com
PotterMore.com
HarryPotter.com
MUGGLENET


Přidat k oblíbeným


Angrenost

FANTASYCZ.NET


Hogwarts Staff(Zaměstnanci Bradavic)*Seznam je aktuální pro poslední rok, který Harry navštěvoval bradavice (Kniha 6)


Professor Binns
Jediný duch mezi učiteli vyučuje historii magie a jeho hodiny jsou známy především jako velmi nudné. Ve škole učíl i dlouho před tím než se stal duchem a to, že za sebou jendoho rána při odchodu do třídy nechal své tělo mu nijak nebránilo aby učil dál.

Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore (prof. Brumbál)
Ředitel škoy a (podle mnohých) největší kouzelník své doby. Byl oceněn mnoha metály a řády, odmítl místo ministra magie. Mezi jeho největší úspěchy patří porážka temného čaroděje Grindewalda (r. 1945) a objevení 12-ti způsobů užití dračí krve. Spolupracoval s Nicolasem Flamelem v oblasti alchimie. Jako žák byl zařazen do Nebelvíru a později vyuočval na škole přeměňování.
Umírá v 6.roce rukou (hůlkou :) ) Severuse Snapa.....

Argus Filch
Školník a zřejmě nejměně oblíbený člen personálu. Libuje si v trestání studentů. Jeho kočka (Mrs. Noris) mu pomáhá při nočním hlídání chodeb.
Jeho "nenávist" ke studentů vyplývá částečně z toho, že je Moták (Squib), čili se sám nemohl stát kouzelníkem.

Filius Flitwick (prof. Kratiknot)
Vyučuje Zaklínadla, hlava Havraspárské koleje (Ravenclaw). Postavou malý (zřejmě se někde v jeho rodině vyskytla gobliní krev) avšak milý, vtipný a spraveldivý učitel.

Wilhelmina Grubbly-Plank
Náhradní (nikoliv však horší) učitelka Péče o magické tvory (Care of Magical Creatures). Nastupuje v případech, že Hagrid (Většinou z vážného důvodu :) ) nemůže učit.
Mezi většinou žáků je oblíbenější. Je to způsobeno tím, že zvířata, o kterých ve svých hodinách vyučuje, jsou většinou krásná a hodná.

Rubeus Hagrid
Půlobr, sám vyloučen ze školy kvůli podezření z otevření Tajemné komnaty. Brumbál (který, nevěřil, že to udělal) mu nabídl práci ve škole. Později začal učit péči o magické tvory. Zvláštním znamením je záliba v podivných mazlíčcích. (Dráčkem Norbertem počínaje, přes obřího tříhlavého psa (Fluffy - Chloupek) až po obřího pavouka Aragoga..). POzději dokonce ukrývá v lese svého bratra - obra.
Jako člen Fénixova řádu vyslán k obrům, účastní se obrany hradu při přepadení Smrtijedy.

Madam Hooch
Krátké bílé vlasy, oči jako jestřáb a smysl pro hru. To vše ji předurčuje k funkci rozhodčího při školních zápasech ve Famfrpálu, stejně tak k výuce létání.

Gilderoy Lockhart
Vydal mnoho knih, ve kterých popisuje své neuvěřitelné zážitky, většinou spojené s JEHO hrdinstvím a odvahou. Jedněmi považován za skvělého kouzelníka, druhými za pdovodníka, který si vše vymyslel. Pravda byla někde uprostřed. Příběhy, které si přivlastnil, patřili jiným kouzelníkům, které o ně připravil dobrým užitím paměťových kouzel. Pravda vyšla najevo, když se stal učeitel v Bradavicích (obrana proti černé magii) v Harryho 2. roce na škole. Vstoupil s Harrym a Ronem (nedobrovolně) do Tajmené komnaty a při pokusu o vymazání Harryho paměti očaroval sám sebe (ronova zlomená hůlka), což na něm zanechalo trvalé a rozsáhlé následky. Byl umístěn do nemocnice (St. Mungos), ve které zůstává dodnes.
Pozn. Křestní jméno v č. překladu: Zlatoslav.

Remus Lupin
Vlkodlak, spolužák (a přítel) Jamese Pottera, Siria Blacka a Petera Petigrowa. (Mimojiné vytvořili Pobertův plánek) V Harryho 3. roce vyučoval Obranu proti černé magii (DADA) a stal se nejoblíbenějším učitelem tohoto předmětui mezi většinou žáků (Kromě Draca s spol. samozřejmě :) ). Kromě jiného naučil Harryho obranu proti Mozkomorům (Expecto Patronum). Stal se důležitým článkem v objevení pravdy o Siriovi a útěku Petera...
Později důležitý člen Fénixova řádů. Vyzvídá mezi vlkodlaky v době druhé války s Voldemortem, pomáhá při obraně Bradavického hradu při přepadení Smrtijedy.

Minerva McGonagall Přísná avšak spravedlivá profesorka s Nebelvírským srdcem. Zástupkyně ředitele a hlava Nebelvírské koleje (Gryffindor). Zvěromág (Animagus) - kočka. Vyučuje Přeměňování (Transfiguration).
Vedoucí obrany hradu při přepadu smrtijedy v 6. roce. Po Brumbálově smrti dočasně ředitelka školy.

Alastor "Mad Eye" Moody
Byl slavným Pátračem (Auror), zajal mnoho Smrtijedů (Death Eaters). Přišel o oko a má místo něj oko magické (Elektricky modrá barva, vyznačuje se mnoha zvláštními vlastnostmi...). Měl vyučovat obranu proti černé magii, ale nikdy neučil. Byl zajat a do školy nastoupil místo něj Smrtijed (Barty Crouch jr.) vydávající se za něj. Osvobozen na konci roku.

Madam Pince
Bradavická knihovnice.

Madam Pomfrey
Léčí raněné a nemocné v Bradavické nemocnici. Její minulost není známá, ale má velké znalosti v léčebných lektvarech.

Quirinus Quirrell
Nevozní a koktající učitel Obrany proti černé magii v Harryho 1. roce. Odhalen jako hostitel lorda Voldemorta a zabit při pokusu ukrást Kámen Mudrců na konci roku.

Horace Slughorn
Penzista, který se v 6. roce uvolí po rozhovoru s Brumbálem a Harrym, vrátit se do školy a učit. Nastoupí jako učitel lektvarů. Má talent vytvářet si známosti ve "vysokých kruzích" a obklopuje se se slavnými a významnými lidmi. Jeho minulost je důležitá pro Harryho boj s Voldemortem, ve své době totiž učil (a nejen to) Toma (mladého Voldemorta). Byl také hlavou zmijozelské koleje.

Severus Snape
Učitel lektvarů, hlava zmijozelské koleje. V 6. roce užitel obrany proti černé magii. Nejrozporuplnější postava - bývalý (opravdu?) Smrtijed, získal si Brumbálovu naprostou důvěru a i díky tomu byl očištěn (Dělal špióna v řadách smrtijedů pro řád fénixe - skutečně?). Harryho nemá rád, stejně jako neměl rád jeho otce a Siria (chodili do stejného ročníku na škole). Ve svých hodinách vždy nadržuje zmijozelským studentům.
Byl to právě on, kdo odposlechl čáast prředpovědi o Harrym a předal informaci Voldemortovi. Když je hrad přepaden v 6. roce a Draco selhává, zabíjí Brumbála a prchá se smrtijedy, avšak absolvuje velmi zajímavý duel s Harrym...

Pomona Sprout (prof. Prýtová)
Vedoucí koleje Mrzimor (Hufflepuff). Skleníky a rostliny jsou její pole působnosti a znalsotí.

Sybill Patricia Trelawney
Učitelka jasnovidectví, učinila několik závažných proroctví aniž by si to pamatovala. (Krom jiných návrat temného pána, ale hlavně to, které vedlo Voldemorta k pokusu zabít Harryho)

Dolores Umbridge
Arogantní a nepříjemná žena, dosazená ministerstvem magie do školy na post učitelky obrany proti černé magii v 5. roce. Její neschopnost dala důvod vzniku Brumbálovy Armády (DA). Po celý rok upevňuje (pomocí ministerstva) svoji pozici a zvyšue své pravomoce. Končí neslavně po útoku kentaurů.

Překladový slovník pojmů:

Česko - Anglický

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše
Anglicko - Český

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše


Ve slovníku je již 251 pojmů !P.V.A.:
13. únor 2016

Lišta.cz: Registrací přes teno reklamní banner získáte 7.500 kreditů.This site is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.