Google
Úvod
Hogwarts
-- Zaměstnanci
Ministry of Magic
Diagon Alley
Quidditch
Kouzla
Magical Creatures
Death Eaters
Guestbook
Koleje
Gryffindor
Ravenclaw
Hufflepuff
Slytherin
Knihy
Kniha 1
Kniha 2
Kniha 3
Kniha 4
Kniha 5
Kniha 6
Kniha 7
"Kniha 8"
Postavy
Studenti
Granger Hermione
Potter Harry
Weasley Ronald
Lord Voldemort
Bellatrix Lestrange
Filmy
Fantastic Beasts and Where to Find Them
HP:Philosopher´s Stone
HP:Chamber of Secrets
HP:Prisoner of Azkaban
HP:Goblet of Fire
HP:Order of the Phoenix
HP:Half-Blood Prince
HP:Deathly Hallows 1
HP:Deathly Hallows 2
Herci
Emma Watson
Hry
HP: Half-Blood Prince
Flash Games
The Knightbus
The Whomping Willow
Coloring game
Snape potion mastermind
Lego HP maze
Moody´s magical eye
Odkazy
JKRowling.com
PotterMore.com
HarryPotter.com
MUGGLENET


Přidat k oblíbeným


Angrenost

FANTASYCZ.NET


Bellatrix Lestrange


Bellatrix Lestrangeová (rozená Blacková) je dcerou Cygnuse Blacka a Druely Rosierové. Má dvě sestry. Starší Andromedu, kterou však rodina vyloučila, protože si vzala mudlu Tedda Tonkse a mladší Narcissu, která pojala za chotě čistokrevného Luciuse Malfoye . Její bratranci jsou Sírius Black a Regulus Black. Studovala na Bradavické škole, ve Zmijozelu.

Není známo, kdy se stala smrtijedkou, ale pravděpodobně hned po dokončení školy, nebo těsně před ním. Poté si vzala čistokrevného kouzelníka a smrtijeda, Rodolfuse Lestrangea.

Jako smrtijedka proslula svou oddaností pánu zla a hlavně svou krutostí. Aby zjistila, kde se pán zla nachází, použila společně se svým manželem, jeho bratrem Rabastanem a Barty Skrkem ml. mučící kletbu Cruciatus na Franka a Alici Longbottomovi . Toto mučení mělo na Frankovi a Alici trvalé následky a oni museli být doživotně umístěni do Nemocnice svatého Munga. Za tento čin byli její společníci společně s ní souzeni a během líčení vznesla Bellatrix přesvědčení že pán zla povstane a vyznamená je za jejich věrnost. Poté byli odsouzeni a uvrženi do kouzelnického vězení, Azkabanu. (Tento soud viděl později Harry v Brumbálově myslánce)

Po dobu věznění byla věrná svému pánovi a osvobození se dočkala, po jeho návratu, kdy se mozkomorové přidali na stranu zla. Se svým manželem a švagrem se znovu přidali na stranu pána zla a byli skutečně vyznamenáni za svou věrnost. Několik měsíců poté, při bitvě na Ministerstvu kouzel, seslala kletbu Avada Kedavra na svého bratrance Siriuse, který následně zemřel. Také těžce zranila Nymfadoru Tonkovou (svou neteř) a Kingsleyho Pastorka, kteří museli strávit nějaký čas v Nemocnici sv. Munga. Harry jí pronásleduje a zasáhne kletbou Cruciatus, protože však svou kletbu nemyslel vážně, nic se jí nestalo. Poté se mu svěřila s tím, že jí černé magii učil sám Voldemort. Po souboji Voldemorta a Brumbála se společně s Voldemortem přemístila.

Na začátku šestého dílu doprovázela svou sestru Narcissu k Severusi Snapeovi a varovala jí, aby mu nevěřila. Zde se ukázalo, že jindy necitelná Bellatrix Lestrangeová má svou sestru ráda. Stala se totiž svědkem neporušitelného slibu. Podle něj musí Snape ochraňovat Narcissina syna Draca Malfoye, který má splnit úkol (zabít Brumbála) zadaný samotným pánem zla. Z rozhovoru mezi Snapem a Bellatrix také vyplynulo, že je pán zla rozzlobený na Bellu a Luciuse kvůli rozbité věštbě na Odboru záhad (z té se měl pán zla dovědět jak zničit Harryho). Můžeme se také dozvědět, že Bellatrix naučila Draca nitrozpytu, protože celý rok odolával Snapeovi, který se snažil zjistit co má Draco za úkol.

Na začátku posledního dílu je Voldemort stále ještě na Bellatrix rozzlobený, což vyplívá z jeho poznámky o tom, že si její neteř vzala vlkodlaka Remuse Lupina. Voldemort jí dá ale ještě jednu šanci jak očistit svůj rod a to při přesunu Harryho Pottera z jeho domu. Během toho se Bellatrix neúspěšně pokusila zabít Nymfadoru. Také vyjde najevo, že Bellatrix je ochránkyní jednoho z viteálů a to pohárku Helgy z Mrzimoru, který ukrývala v trezoru u Gringottových. Když jsou Harry, Ron a Hermiona chyceni a přivedeni do sídla Malfoyových, Bellatrix velice krutě Hermionu mučí, aby z ní dostala nějaké informace. Ta jí dá informace falešné. Když je přijde zachránit domácí skřítek Dobby, mrskne po něm Bellatrix svou nechvalně proslulou dýku. Dobby je zasažen a přesto, že se všichni stihli přemístit, umírá.

Později se pomocí mnoholičného lektvaru Hermiona přemění na Bellatrix a vniká do jejího trezoru. Tam zničí viteál. Za to je Bellatrix náležitě potrestána. Ale stejně bojuje na straně zla při závěrečné bitvě o Bradavice. Při ní konečně zabije svou neteř Nymfadoru. Poté bojuje s Lenkou Láskorádovou a Ginny Weasleyovou. Když její smrtící kletba jen těsně mine Ginny, rozčílí to Molly Weasleyovou a ta pak v duelu Bellatrix zabije.


Zpracoval: Riwies
Překladový slovník pojmů:

Česko - Anglický

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše
Anglicko - Český

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše


Ve slovníku je již 251 pojmů !P.V.A.:
13. únor 2016

Lišta.cz: Registrací přes teno reklamní banner získáte 7.500 kreditů.This site is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.