Google
Úvod
Hogwarts
-- Zaměstnanci
Ministry of Magic
Diagon Alley
Quidditch
Kouzla
Magical Creatures
Death Eaters
Guestbook
Koleje
Gryffindor
Ravenclaw
Hufflepuff
Slytherin
Knihy
Kniha 1
Kniha 2
Kniha 3
Kniha 4
Kniha 5
Kniha 6
Kniha 7
"Kniha 8"
Postavy
Studenti
Granger Hermione
Potter Harry
Weasley Ronald
Lord Voldemort
Bellatrix Lestrange
Filmy
Fantastic Beasts and Where to Find Them
HP:Philosopher´s Stone
HP:Chamber of Secrets
HP:Prisoner of Azkaban
HP:Goblet of Fire
HP:Order of the Phoenix
HP:Half-Blood Prince
HP:Deathly Hallows 1
HP:Deathly Hallows 2
Herci
Emma Watson
Hry
HP: Half-Blood Prince
Flash Games
The Knightbus
The Whomping Willow
Coloring game
Snape potion mastermind
Lego HP maze
Moody´s magical eye
Odkazy
JKRowling.com
PotterMore.com
HarryPotter.com
MUGGLENET


Přidat k oblíbeným


Angrenost

FANTASYCZ.NET


Harry Potter and the Philosopher´s Stone(Harry Potter a Kámen mudrců)
Věnování

For Jessica, who loves stories,
For Anne, who loved them too,
and for Di, who heard this one first.


Zadní obálka:
Harry Potter thinks he is an ordinary boy - until he is rescued by a beetle-eyed giant of a man, enrols at Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry, learns to play Quidditch and does battle in a deadly duel. The Reaseon: HARRY POTTER IS A WIZARD!


"This is a story full of surprises and jokes, comparisons with Dahl are, this time, justified. The Sunday Times

"Rowling uses classic narrative devices with flair and originality and delivers a complex and demanding plot in the form of hugely entertaining thriller. She is a firstrate writer for children." The Scotsman

"A richly textured first novel given lift-off by an inventive wit" The Guardian!!! SPOILERY !!!


Krátký souhrn děje:
V den svých jedenáctých narozenin se Harry Potter, který žije nepříliš šťastně u strýce Vernona Dursleyho a tety Petunie (jeho rodiče zemřeli před deseti lety, (jak Harry ví od tety Petunie) při autonehodě), dozví od Hagruda (půlobra), že je kouzelník a má nastoupit do školy čar a kouzel v Bradavicích (orig.: Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry). Při nákupu potřebných věcí v Příčné ulici (orig.: Diagon Alley) Harry zjišťuje, že v kouzelnickém světě je známý a snad dokonce slavný. Hagrid mu poví pravdu o smrti jeho rodičů, kteří byli též kouzelníky a padli za oběť zlému Lordu Voldemortvoi , ktérý terorizoval celý kouzeůnický svět a pokusil se zabít i Harryho. To však nedokázal a dokonce sám utrpěl těžké, či snad smrtelné zranění. Harry je slavný nejen protože osvobdil kouzelníky od jeho teroru, ale i proto, že jako první a jediný přežil smrtící kletbu "Avada Kedavra".
Na začátku školního roku se pak Harry vydává na Londýnské nádraží King´s Cross odkud odjíždí vlak do školy (nástupiště 9 a 3/4). Seznamuje se s Ronem Weaslym, stejně starým klukem z kouzelnické rodiny. Škola sídlí ve velkém hradě a žáci prvního ročníku, se k němu pod vedením Hagrida dostanou plavbou v loďkách přes jezero. Po příchodu do velké síně čeká prváky rozřídění do kolejí. (Jsou čtyří - Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel. orig.: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw, Slytherin). Harry je přidělen do Nbelvíru poté, co požádá Moudrý klobouk (který o rozdělení rozhoduje), aby ho neumisťoval do Zmijozele (Pravděpodobně, protože se chvíli před tím dozvědel, že všichni zlí kouzelníci patřili ve škole právě tam.) Ředitel Albus Brumbál (orig.: Albus Dumbledore) pronáší svoji každoroční řeč o zákazu vstupu do Temného lesa a tento rok i do jedné z chodeb hradu. Při následné hostině se představůjí i duchové a nakonec je Percy Weasly (jeden z Ronových starších bratrů), který je prefektem, odvádí do jejich pokojů. Další den začíná výuka a Harry poznává další spolužáky a učitele. Zjišťuje, že jeden z profesorů ho neesnáši. Je to učitel lektvarů Severus Snape. Po jistých událostech v hodině létání se Harry stává Chytačem v nebelvírském famfrpálovém (orig.: Quidditch) týmu. Při prvním utkání je ve smrtelném nebezpečí, ale Hermiona Grangerová ho zachrání a Nebelvír zápas proti Zmijozelu, díky Harrymu vyhrává. Postupem času Harry objevuje nová a nová tajemství hradu a jeho obyvatel. Ron Weasly společně s Herminou Grangerovou se sávají jeho nejlepšími přáteli. Společně pak objevují tajemství o skrýtém Kameni Mudrců a nebezpečí, které mu hrozí. Aby ho zachránmily, musí překonat 7 úkolů a Harry se nakonec střetně se samotným Voldemortem. Ten je však poražen a prchá. Harry a jeho přátele pomáhají Nebelvíru vyhrát školní pohár a kámen mudrců, je po dohodě s majitelem, zničen.

7 úkolů:
# 1 - Fluffy (Hagrid) # 1 - Chloupek (Hagrid)
# 2 - Devil's Snare (Sprout) # 2 - Ďáblovo Osidlo (Prýtová)
# 3 - Troll (Quirrell) # 3 - Troll (Quirrell)
# 4 - Flying Keys (Flitwick, Hooch ) # 4 - Létající klíče (Kratiknot, Hoochová )
# 5 - Chess (McGonagall) # 5 - Šachy (McGonagallová)
# 6 - Riddle and Phials (Snape) # 6 - Hádanka se sklenicemi (Snape)
# 7 - Mirror of Erised (Dumbledore) # 7 - Zrcadlo z Erisedu (Brumbál)
Překladový slovník pojmů:

Česko - Anglický

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše
Anglicko - Český

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z vše


Ve slovníku je již 251 pojmů !P.V.A.:
13. únor 2016

Lišta.cz: Registrací přes teno reklamní banner získáte 7.500 kreditů.This site is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.